İçeriğe geç

Kartvizitlerinizi Kendiniz Tasarlayın ve Yazdırın

 • YazdırYazdır

Giriş

Kartvizitler, tüm işlerin önemli bir parçasını oluşturur; tasarruf etmekse bir o kadar önemli bir unsur haline gelmektedir. Tasarruf sağlamanın bir yolu da kendi kartvizitlerinizi yazdırmanızdır. Teknoloji, HP yazıcınız ve kağıt tüketim malzemelerinizle çok az zaman ayırarak kendi kartvizitlerinizi yaratmanızı kolaylaştırıyor.

Kartvizit tasarlama

Kartvizit tasarlama konusunda yardım almak için aşağıdaki bölümleri inceleyin.
Hiç tasarım deneyiminiz olmasa bile, kendi kartvizitinizi tasarlamak sandığınızdan çok daha kolay olabilir. Örneğin, kartvizitinizi tasarlamak için aşağıdaki ücretsiz sitelerden faydalanmayı tercih edebilirsiniz:
Kartvizit oluştururken aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:
 • Acele etmeyin. Kartvizitiniz, şirketinizin bir yansımasıdır; bu yüzden zaman ayırarak mükemmel bir kart oluşturmak için gereken özeni gösterin.
 • Metni büyütün. Yazı tipi ve boyutu, kartvizitlerin önemli özelliklerindendir.
  • Metnin kartın üzerindeki yerleşimini kontrol etmek için metin kutularından, yazı tipi boyutu ve stilinden faydalanın.
  • Göze hitap eden ve basıldığında kolay okunan yazı tipleri kullanın.
  • Metin arka planın üzerinde zor görülüyorsa, Yazı Tipi Gölgelendirme özelliğinden yararlanın.
 • Resimler çok şey ifade eder. Tüm pazarlama materyallerinizde sürekli olarak kullandığınız bir logoyu, resmi ve grafiği kartvizitinize de ekleyin.
 • Değerli alanınızı iyi kullanın. Kartvizitler, sınırlı alanlara sahiptir; bu yüzden aşağıdakileri göz önünde bulundurun:
  • Karta ne kadar içerik yerleştireceğinizi planlayın ve sözcüklerin arasındaki boşlukları hesaba katmayı unutmayın.
  • Kartınızın arkasını ürün bilgileri, müşteri görüşleri, hizmetinize yönelik özel bir indirim veya ücretsiz deneme fırsatları, takvim veya müşterinin saklamak ve kullanmak isteyeceği başka bir şeye ayırın.

Kartvizit yazdırma

Kendi kendinize kartvizit yazdırmak zor olabilir. Yazdırma ayarları, kullandığınız kart destesine, kartvizitin tasarımına, yazıcınıza, işletim sisteminize ve sürücü sürümünüze bağlı olarak değişir.
Yeni tasarladığınız kartınız için birkaç ipucunu aşağıda bulabilirsiniz:
 • Normal kağıda bir test baskısı alın. Özel kağıt destenizi kullanmadan önce, ayarların doğru olduğundan ve tasarımınızda herhangi bir sorun olmadığından emin olmak için normal kağıda yazdırın.
 • Hizalamayı kontrol edin. Öncelikle, test baskısını önceden kesilmiş kartvizit kartının üzerine tutarak doğru bir şekilde hizalanıp hizalanmadığına bakabilirsiniz. Hizalama yanlışsa, sorunu giderebilecek hizalama araçları için kullandığınız uygulamayı kontrol edin. Aradığınız hizalamayı elde etmek için bu ayarları birkaç defa yeniden yapılandırmanız gerekebilir.
 • En yüksek baskı kalitesi ayarını kullanmayı tercih edin. Özellikle de kartvizitinizin küçük metinler, fotoğraflar, görüntüler veya geniş renkli alanlar içermesi halinde, en yüksek baskı kalitesi ayarını kullanın.
  Bu ayarlar, genellikle yazdırma iletişim kutusunun yazdırma tercihi ayarlarında bulunur. Ayarlarınızı değiştirmek için Dosya'ya, ardından da Yazdır'a tıklayın.
 • Yazdırırken "Sayfa Ölçeklendirme" ayarını "Yok" olarak ayarlayın. Bir şablondan yazdırmak için Windows yüklü bir bilgisayar veya bir kartvizit yazılımı ile oluşturulmuş bir PDF kullanıyorsanız, varsayılan ayar bütün kartların daha küçük bir boyuta ölçeklenmesine yol açarak kartların sayfa boyunca gitgide daha yanlış hizalanmasına sebep olabilir. Yazdır seçeneğine tıkladıktan sonra, açılan yazdırma iletişim kutusunun tercihler bölmesini kontrol edin. Sayfa ölçeklendirmesi Sayfaya Sığdır veya benzer bir seçeneğe ayarlanmışsa, bu ayarı Yok olarak değiştirin.
 • Kenar boşluklarını kontrol edin. Şablonunuzdaki tasarım sayfanın kenarında bir buçuk inçten (12,7 mm) daha yakınsa, yazdırma tercihleri iletişim kutusunda yazıcınızın olası maksimum alanı yazdırmasını sağlayan seçeneği bulmalısınız. Bu seçenek, genellikle sayfa yapısı bölümünde bulunur veya açılan penceredeki Dosya menüsünden Yazdır'ı seçtikten sonra açılan seçeneklerden biri olarak verilir. Bu seçeneğin tam yeri, yazıcı türünüze ve sürücünüze göre değişebilir.
İpucu: Kullandığınız program istediğiniz sonuçları vermiyorsa, başka bir program veya çevrimiçi bir kaynak kullanmayı deneyin.
HP Tüketici Forumları
Diğer müşterilerin ne yazdıklarını incelemek için bkz. HP forumları (İngilizce).

İlgili destek bağlantıları

HP Destek forumları

HP Destek Forumunda çözümler bulun ve diğer kullanıcılarla işbirliği yapın
  HP YouTube'da