Back HP Customer Care
Přehled nabídky po spuštění HP
Prostředí UEFI je předchůdce systému BIOS, který dokáže provádět speciální diagnostické a konfigurační úlohy. Od konce roku 2008 podporují notebooky HP Pavilion a Compaq Presario prostředí UEFI (Unified Extensible Firmware Interface). Prostředí UEFI je standardně dodáváno s většinou notebooků se systémem Windows Vista a všemi notebooky se systémem Windows 8 a 7.
Prostředí UEFI poskytuje přístup k technickým informacím o počítači, včetně nástrojů pro diagnostiku a opravy, které lze použít během procesu spouštění počítače – mimo operační systém. Tyto nástroje nejsou k dispozici u starších modelů notebooků, ačkoli aktualizovaný systém BIOS u starších modelů může podporovat nástroje diagnostiky systému HP (UEFI).
Pokud při spouštění dojde k problému se systémem, mohou se zobrazit různé chybové zprávy. Tyto chybové zprávy poskytují vám a servisním technikům společnosti HP informace o tom, jaké problémy mohou s hardwarem a softwarem nastat. Pokud chyba zahrnuje selhání hardwaru, systém vygeneruje záruční ID kód, který ověří podmínky selhání pro zástupce zákaznické podpory.
Volby nabídky po spuštění prostředí UEFI
Abyste určili, zda váš počítač má prostředí UEFI, zapněte počítač stisknutím tlačítka napájení a poté stiskněte a podržte klávesu Esc. Zobrazí se nabídka po spuštění s některými z následujících voleb. V závislosti na modelu jsou dostupné pouze některé volby.
Odstranění chyb po spuštění na modelech s prostředím UEFI
Pokud se počítač s prostředím UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) nespustí nebo se během spouštění zobrazí chybová zpráva, pročtěte si k odstranění problémů následující dokumenty.
Odstranění chyb se spuštěním u starších modelů bez prostředí UEFI
Pokud se starší počítač nebo počítač s obrazem jiným než HP bez prostředí UEFI nespustí nebo se na něm v průběhu spouštění zobrazí chybová zpráva, klikněte na odkaz Přehled odstraňování problémů, pokud se správně nespustí počítač nebo operační systém.
Instalace aktualizovaných nástrojů prostředí UEFI a systému BIOS
Ke stažení a instalaci nejnovějšího systému BIOS a aktualizovaných nástrojů diagnostiky systému HP (UEFI) je nutné znát číslo modelu počítače. Název produktu a číslo modelu jsou uvedeny na štítku na spodní části krytu, pod baterií nebo uvnitř krytu.
Vyhledání aktualizací nástrojů UEFI a systému BIOS
 1. Přejděte na stránku Stažení ovladačů a softwaru HP pro svůj model počítače.
 2. Budete-li vyzváni k zadání dalších informací, zadejte zemi / region a název modelu nebo číslo produktu.
  Například: Pavilion dv6110us nebo Mini 210-1040nr.
 3. Z rozbalovací nabídky vyberte aktuálně nainstalovanou verzi operačního systému Windows a klikněte na tlačítko Další.
 4. Po kliknutí na ikonu plusového znaménka vedle položky BIOS se zobrazí odkaz na nejnovější verzi systému BIOS. Poté vyberte a stáhněte software systém BIOS pro notebooky HP.
 5. Po kliknutí na ikonu plusového znaménka vedle položky Diagnostika se zobrazí seznam ovladačů a softwaru. Poté vyberte a stáhněte software Diagnostika systému HP (UEFI).
 6. Budete-li vyzváni ke spuštění nebo uložení souboru, klikněte na tlačítko Uložit a uložte soubor na plochu. Poté dvakrát klikněte na stažený soubor nainstalujte aktualizovaný software.
  NOTE:
  Aktualizace nespouštějte, dokud nejsou staženy na pevný disk.