Jump to content

HP Photosmart C4280 All-in-One Printer support

Instalacja oprogramowania drukarki HP w systemie Windows XP w celu podłączenia za pomocą kabla USB

 • PrintPrint
Dokument ten dotyczy instalacji pełnej wersji oprogramowania drukarek atramentowych HP w systemie Windows XP dla wszystkich drukarek atramentowych HP wyprodukowanych w roku 2009 lub wcześniej.
Niniejszy dokument zawiera opis instalacji sterowników druku
Sterownik druku to program, który umożliwia komputerowi sterowanie drukarką. Na dysku CD dołączonym do drukarki HP znajduje się wiele różnych sterowników druku i oprogramowanie. Można je znaleźć również w witrynie internetowej firmy HP. Wybór programów jest uzależniony od modelu drukarki.
i oprogramowania drukarki podłączonej za pomocą kabla USB. Oprogramowanie można pobrać z witryny internetowej HP lub skorzystać z płyty CD drukarki.
Płyta CD urządzenia nie jest konieczna do przeprowadzenia instalacji oprogramowania! Najnowsze oprogramowanie dostępne dla danego modelu urządzenia można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej HP. Poniższe informacje mogą pomóc w wybraniu sposobu instalacji:
Płyta CDPobranie z Internetu
W przypadku nowego urządzenia:Instalacja z płyty CD jest szybka i prosta.Użytkownicy, którzy nie dysponują płytą CD, mogą pobrać potrzebne oprogramowanie z Internetu.
W przypadku starszego urządzenia:Instalacja z płyty CD może się nie powieść w przypadku instalowania sterowników na komputerze, którego system operacyjny jest nowszy niż urządzenie HP.Pobranie oprogramowania z Internetu umożliwia osiągnięcie najlepszych wyników instalacji w przypadku starszych urządzeń. Pobranie najnowszego oprogramowania zajmuje więcej czasu niż instalacja z płyty CD, pomaga jednak uniknąć problemów, jakie mogą wystąpić podczas instalacji.

Pobranie oprogramowania zaleca się w przypadku, gdy system operacyjny komputera jest nowszy niż urządzenie HP.
Informacje na temat oprogramowania:Oprogramowanie na płycie CD jest aktualne w momencie wprowadzenia urządzenia na rynek.Oprogramowanie, które można pobrać z witryny internetowej HP, jest najnowszą wersją oprogramowania dla urządzenia. HP często aktualizuje oprogramowanie i sterowniki PO wprowadzeniu produktu i płyty CD na rynek.
Wykonaj następujące czynności, aby pobrać i zainstalować sterownik oraz oprogramowanie dla danej drukarki.
NOTE: NIE podłączaj teraz kabla USB. Podłącz go dopiero po wyświetleniu odpowiednich instrukcji na ekranie. Firma HP zaleca użycie kabla USB o długości nieprzekraczającej 3 metrów.

Film przedstawiający pobieranie i instalację sterownika z witryny internetowej HP

Poniższy film przedstawia sposób pobierania i instalacji oprogramowania w systemie Windows XP.
Jeżeli podczas próby odtworzenia filmu wystąpił błąd lub chcesz obejrzeć go w innym formacie, kliknij tutaj , aby odtworzyć go w serwisie YouTube.
 1. Włącz drukarkę.
 2. Odłącz kabel USB od drukarki i od komputera (jeżeli jest podłączony). Jeżeli drukarka jest podłączona do sieci, nie odłączaj jej.
 3. Po wyświetleniu strony Witamy w Pomocy technicznej HP wykonaj następujące czynności:
  1. W polu Wprowadź nazwę lub numer produktu wpisz model lub numer drukarki.
  2. W polu Pytania lub słowa kluczowe wpisz sterownik, a następnie naciśnij klawisz Enter.
   Konieczne może również okazać się wybranie modelu urządzenia z listy podobnych produktów.
  3. Kliknij nazwę drukarki obok obrazu.
   Figure 1: Przykład łącza do strony głównej drukarki
   Ilustracja: Przykład łącza obok strony głównej drukarki
  4. Na stronie wsparcia HP kliknij pozycję Sterowniki.
 4. Wybierz swój system operacyjny, a następnie kliknij przycisk Dalej.
  Wyświetli się lista sterowników i innych materiałów do pobrania.
 5. Przewiń stronę w dół, a następnie kliknij opcję Sterownik - oprogramowanie instalacyjne produktu.
 6. Kliknij przycisk Pobierz obok pełnej wersji oprogramowania i sterownika, a następnie postępuj zgodnie z komunikatami, aby zapisać sterownik na komputerze.
 7. Otwórz folder zapisu plików oprogramowania (zazwyczaj Pobrane), kliknij dwukrotnie ikonę plików, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować oprogramowanie.
Typ instalacji Zalecana umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji drukarki.
NOTE: NIE podłączaj teraz kabla USB. Podłącz go dopiero po wyświetleniu odpowiednich instrukcji na ekranie. Firma HP zaleca użycie kabla USB o długości nieprzekraczającej 3 metrów.
Wykonaj poniższe czynności, aby zainstalować sterownik i oprogramowanie z płyty CD drukarki.
 1. Odłącz kabel USB od drukarki i od komputera (jeśli jest podłączony).
 2. Włącz drukarkę.
 3. Włóż płytę CD do napędu CD komputera i poczekaj kilka sekund, aż uruchomi się program instalacyjny oprogramowania.
  Jeśli instalator nie uruchomi się automatycznie, kliknij kolejno Start, Mój komputer, a następnie dwukrotnie kliknij ikonę napędu CD.
 4. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami instalacji sterownika i oprogramowania przez łącze USB.
  NOTE:W trakcie instalacji zaznacz opcje Podstawowe oprogramowanie urządzenia i Pomoc produktu, które zapewnią pełną funkcjonalność drukarki. Dla uzyskania pełnej funkcjonalności drukarki niezbędne mogą być pewne komponenty narzędzia HP Update. HP dołącza również przydatne oprogramowanie, które daje możliwość maksymalnego wykorzystania funkcji drukarki.
HP Photosmart C4280 All-in-One Printer

More for this product

HP Support forums

Find solutions and collaborate with others on the HP Support Forum